Pomáháme si 5

3. března 2016 v 8:00 | Janička |  6. povídka: Pomáháme si
Jessica


Milé čtenářstvo,
Kurt má u sebe návštěvu. Jak to může všechno dopodanout, když sklamaná a bezradná Jess se bude snažit dokázat Kurtovi, že není jen bezcitnou právničkou?

KAPITOLA 5

Jessica

Bylo už hodně pozdě, když se Kurt s Jessicou dodívali na film. Kurt věděl, že nemůže nechat Jessicu odejít. Nepustil by ji do temného nočního New Yorku.

"Pokoj pro hosty už je připravený pro Rebeku, lehneš si tam," rozhodl, aniž by jeho dnešní návštěvnice jakkoliv mluvila o tom, že bude muset jít domů.

Překvapeně na něj zamrkala. Doteď totiž poslouchala hudbu končícího filmu a tupě zírala na titulky na obrazovce. V hlavě se jí rodilo nespočet myšlenek. Navzájem si odporovaly a některé by si Jessica ani nepřiznala.

"No, já… totiž… víte…" mumlala, i když absolutně netušila, co říct.

"Domů tě takhle v noci nepustím. A když je tady tolik místa, abychom se vyspali oba dost pohodlně, proč ne. Navíc, máš to odsud blíž do práce."

"Jo, to mám. Jenže, víte, Kurte… já…"

"Jess, jestli mluvíš o té puse, tak nemusíš mít strach. Nic to neznamenalo."

"Jenže pro mě jo!" vykřikla uraženě Jessica a neměla daleko k tomu se rozplakat.

"Ale no tak, Jess, takhle jsem to přeci nemyslel," špitl Kurt a zpět se k ní posadil: "Vlastně ten polibek znamenal hodně.

Chtěl jsem, aby ses cítila v bezpečí. Aby ses mohla cítit jako moje dcera. Mám tě rád, Jess."

"Tak jako dcera?"

"Ano, protože ať se děje cokoliv, ty do naší rodiny patříš, Jessico. A pak…" odmlčel se na chvíli Kurt, než zase pokračoval:
"ze mě fakt heteráka neuděláš."

Kurt na Jessicu mrknul a ona se pobaveně zasmála. Trochu se styděla. Takhle ji přeci neměl prokouknout. Bylo to pubertální.

Dětinské zalíbení.

"A nečervenej se. Nejsi první ani poslední," křikl na ni Kurt z kuchyně, kam odnášel skleničky od vína a misku od popcornu.

"Vy si nějak věříte, Kurte!" křikla nazpět Jess a rozesmála se.

Tentokrát upřímně.

Kurt se probudil do provoněného rána. Dveře jeho ložnice, přestože byly zavřené, nechávaly vstoupit vůni kávy a také nějakého pečiva. Možná to byly koblihy. Stále ležel ve své vyhřáté posteli a užíval si ten krásný sen. Jenže po několika minutách, kdy se z kuchyně ozvalo zabouchání hrnků, si uvědomil, že to není sen. Tohle je realita. Krásná realita, do jaké se Kurt po několika letech života v osamění probudil. Vzpomínky na takovéhle rána s Blainem na sebe nenechaly dlouho čekat. I když tu snídani obvykle připravoval Kurt, protože jeho palačinky byly vyhlášené a také protože ho prostě bavilo svého manžela rozmazlovat. Další zvuk, který se ozval a vytrhl ho tak z přemítání, jaké by to bylo zestárnout s Blainem, byl hlas Jessici. Kurt si teprve teď uvědomil, že je to právě ona, koho u sebe včera nechal přespat a kdo dnes připravil snídani.

Už ho bolely klouby a po ránu to bylo nejhorší. Než je rozhýbal. A tak se dobelhal do kuchyně, kde se na stole nacházela snídaně jak z nějakého filmu. S překvapeným výrazem si sedl naproti Jessice a napil se kávy.

"Chtěla jsem se vám omluvit, Kurte."

Kurtovo obočí vyletělo nahoru: "Omluvit?"

"Ano. Včera jsem… no… nechovala jsem se zrovna nejlépe… je mi to… moc líto"

"Ale prosím tě, vždyť se nic nestalo. Vzpomínám si jen, že jsi byla rozrušená kvůli Benovi. To víš, jsem starší člověk," řekl,
naklonil se přes stůl a s mrknutím špitnul: "paměť už mi tolik neslouží."

Jessica se jen vděčně a mlčky usmála. Nakonec spolu posnídali v naprosté tichosti a v příslibu, že se u něj Jessica zase odpoledne zastaví, se mladá žena vydala do práce.


Děkuji za Vaši pozornostS
Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 3. března 2016 v 9:46 | Reagovat

sakra místo, abych komentovala...tak slintám nad Chrisem.....Probuzení šokem....když na tebe hned jak vstaneš vyskočí sexy Chris :D  :D  :D

Kurt má pravdu milá Jessiko, heteráka z něj vážně neuděláš. Ale tak nějak Jessiku chápu, už jsem to psala minule. Která z nás by ho nechtěla?
Pěkná kapitola, těším se na pokračování

2 Janička Janička | Web | 3. března 2016 v 12:32 | Reagovat

[1]: awww... Děkuji a na další kapitolku se těš, myslím, že máš na co... :-x

Vyskočil na tebe sexy Chris, jo? No, to povídej, přeháněj! :D  :D  :D

3 Andílek Andílek | Web | 3. března 2016 v 12:41 | Reagovat

[2]: no v půl desátý ráno na to můj rozespalej mozek nebyl připravenej :D  :D  :D. Opět černobílá fotka, Chris v džínovým ohozu se svým "dirty look" opřenej o zeď...Awwwww slintám :D  :D  :D ( kdybych neseděla, tak to se mnou švihne) :D  :D  :D (už má čestné místo na ploše notebooku :D  :D)

No tak to jsem zvědavá, co na nás a na ně chystáš ;-)

4 Terka Terka | 4. března 2016 v 21:25 | Reagovat

"Nejsi první ani poslední." Kurt si ovšem věří právem, alespoň podle mého názoru :D :D :D Ale chápu Jessičino...zmatení.
Vzpomínání na Blaina vyvolalo pár slz, ale s upřímným úsměvěm na tváři. Pravda, nějaké jejich poklidné a rozmazlovací ráno bych si ráda znovu přečetla :-)
Další kapitolka...že by konečně... Bevin? ??? O_O :D ;-) No těším se moc (jestli je tohle nějaký planý poplach, tak si mě nepřej :-P)

5 Terka Terka | 4. března 2016 v 21:46 | Reagovat

[3]: Tak už vím, nad jakou fotkou slintáš... a rozhodně se ti nedivím! :D Ty ruce a ta vesta a ten pohled... :-P
Mimochodem že neexistuje na "dirty look" dobrý český ekvivalent? ;-)

6 Andílek Andílek | Web | 4. března 2016 v 22:21 | Reagovat

[5]: no přesně...ty ruce....ty svaly (Will má takový štěstí...a já mu to závidím...trochu....trochu víc :D  :D  :D) A ten pohled...vrrrr :D

"Dirty look" a český ekvivalent? Žádný mě nenapadá :D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama