bestOFky únor/2016

1. března 2016 v 21:30 | Janička |  můj svět
Moji milí,
únor je poměrně krátký měsíc, a tak jsem se ani nenadála a už píšu další bestOFky. Tentokrát ve znamení třpytu a lesku.

Užijte si to!


Únor byl spíš pracovní a nudný měsíc. Bohužel jsem se moc nikam nedostala, a tak moji kulturní "flustraci" vynahradila alespoň přímým přenosem z udílení Oscarů.

Původně jsem chtěla sledovat Grammy, ale mi bohužel nevyšlo. Byla jsem docela naštvaná. Někdo vás na něco naláká, a pak to neklapne. Ale tak už se dneska nebudu rozčilovat, že? Brit Awards to do určité míry zachránily.

Brit Awards se konají v Londýně, a tak nebyl problém s časovým posunem, což udělalo docela radost. Člověk prostě odvykne takovému tomu ponocování a up all night, kdy je druhý den jako rybička. Zkrátka už mi nestačí dvě hodiny spánku.

Musím přiznat, že jsem asi čekala mnohem víc. Když se tady vždycky objeví nějaká ukázka z předávání nejrůznějších cen v zahraničí, vypadá to, že to je neskutečná show, které vůbec nic nechybí a nic se nepokazí. Tentokrát jsem ale viděla celý přenos. I se všemi chybami a přeřeky a nedostatky. K přímým přenosům to jistě do určité míry patří. Jenže tak nějak se tím stírá ta dokonalost, kteoru se nám tady média snaží vnutit. A, ano, vím, že to bylo britské, takže ten jejich pověstný humor nechyběl, ale ani moc mi nevadil. Tam to prostě patřilo. Co mě tedy hodně překvapilo, a dozajista moc pobavilo, byla upadající nálada v sále. Všichni totiž seděli kolem stolů, s bohatým občerstvením samozřejmě, a koukali, tedy spíš měli koukat, co se děje na jevišti uprostřed. V praxy to vypadalo tak, že se všichni bavili mezi sebou a co se děje nahoře až tak nikoho nezajímalo, čímž večer ztrácel na tempu. Čím byl pokročilejší čas, tím víc lidí a tím více byli opilí. Na některých to bylo dost hodně znát. A tak nastávaly nejrůznější trapné momenty. Například za celý večer téměř nikdo nepochopil, kam se má na kruhovém pódiu dívat, kde je to vlastně "dopředu". Točili se tam ze strany na stranu a já jsem se tedy králosvky bavila, protože když to neví ten první, je to pochopitelné, ale když mu to ukážou. a pak přijde další a ptá se: "Kam se mám koukat.", tak to už je jak ve škole a následuje další, kdo to neví, tak to už se opravdu musíte smát.

Jinak hudební vystoupení byla vesměs skvělá a já se celý večer bavila.

Druhý den vyprávím bráchovi, jaké byly Brit Awards a on se jen tak zeptal: "Kdy se vlastně dávají ti Oscaři?" A zrodil se ďábelský plán.

Poprvé v historii totiž dávala přímý přenos ČT2 a my jsme se rozhodli, že to musíme vidět. Původní plán jít spát a vzbudit se až v půl třetí nevyšel, takže jsem si pěkně počkala až to začne. (ponaučení pro příště: Jdi spát v osm večer! Smějící se) Hádáte dobře, že druhý den to bylo naprosto příšerné a nevyspalá jsem ještě teď. Ale stálo to za to. Hrozně se mi to líbilo. Byla jsem naproto nadšená a to hlavní přišlo sice ke konci, ale přišlo to.

Leonardo DiCaprio konečně získal Oscara!Úžasný

Jo! Jo! Jo! Tak strašně jsem mu to přála. Jeden z mých nejoblíbenější herců tolik let. Moje první platonická láska. (Upsss... trocha soukromí odkryta Překvapený) Jenže on je tak absolutně úžasný, dokonalý a sladký. Tak moc si to zasloužil. A jak mu to všichni přáli a tleskali mu ve stoje... awww... Rozpačitý Samozřejmě, že jsem to oplakala. Chápejte taková leta na to čekal a já viděla, když vyhrál... awww...

Ok, tak to by asi stačilo. Mé infantilnosti bylo snad už dost. On mě vždycky dostane, to přiznávám. Ale nebyl jediný ten večer (tedy spíš ráno). Úžasné byly hudební vystoupení tří novimovaných skladeb, z nichž mě absolutně odbourala Lady Gaga a její Till happens to you. Znova ta písnička dokázala, jak moc je silná a nádherná. Miluju, když Lady Gaga hraje na piano a dává do toho všechny emoce. A i přesto, že nakonec nevyhrála, získala si všechny přítomné. A tím hudební překvapení nekončily, jelikož Oscara za nejlepší filmovou píseň si odnesl Sam Smith a ta jeho úpřímná radost a překvapení byly totálně kouzelné. Toho Oscara mu moc přeju, je úžasný.

Samozřejmě to přeju všem vítězům a moc jim gratuluji. Je to uznání jejich práce a talentu.

Jediné co mi na letošních Oscarech dost vadilo a, o pár vtipů a narážek později, mi to už ani jako legrace nepřipadalo, bylo to nesmyslné narážení na tak zvané "bílé Oscary". Stále se hovořilo o rasismu. Bylo to zbytečné a jen to ukazovalo, že dnešní společnost má tak závažná témata, že bude lepší použít nějaké staré a popadané tabu, které jím vlastně už není a nikoho nemůže pohoršovat.

Nakonec chci říct, že únor byl dobrý měsíc a moc jsem si ho užila se vším, co k němu a k životu patří. Doufám, že to cítíte stejně, mým článkem jste se alespoň trochu pobavili a třeba i zavzpomínaly na své únorové dny.

Pokud máte zajímavý zážitek nebo jste třeba také viděli Oscary, napište mi do komentářů. Jinak děkuji za váš čas a pozornost.
Vaše Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 2. března 2016 v 8:47 | Reagovat

Chtěla jsem to komentovat už večer...ale byla jsem naprosto hotová :D  :D  :D

Můj únor byl no....hlavně krátkej :D. Ne nebudu to tu rozebírat..na to je to ještě čerstvé.

Včera jsem si myslela, že už mě nic nepobaví a tvoje rozebírání "Kam má kdo koukat" u Brit Awards byl další hřebíček a já se zase smála jak prdlá.

Na Oskary jsem chtěla koukat, ale můj plán ztroskotal...vzhledem k tomu, že jsem ponocovala den před tím, tak je asi jasný kde :D  :D  :D. Ale pak jsem ráno otevřela internet a měla jsem chuť začít po kanclu oslavnej tanec :D  :D. Leo získal Oskara. Taková upřímná dětská radost.

2 Terka Terka | 2. března 2016 v 11:10 | Reagovat

Únor... já ani nevím, ale celkově se mi asi dařilo Navíc už mám pár větších plánů na léto, takže to je určitě ta dobrá věc :D
Já jsem naopak šla spát s tím, že v těch půl třetí na ten budík vstanu. CHYBA! Budík jsem zamáčkla a klidně spala dál :D Takže živé udílení jsem tenhle rok nezvládla :D Nicméně za Lea jsem ráda, kolik těch let a vtipů v posledních pár dnech musel protrpět. Lady Gaga mi zajistila husí kůži na půl hodiny, bylo to dokonalé, hlavně když se tam potom objevily všechny ty oběti.
Ať byl únor jakýkoli, už se těším na březen, hlavně doufám, že alespoň to počasí nějak ustálí :D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama