Pomáháme si 4

23. února 2016 v 8:00 | Janička |  6. povídka: Pomáháme si
Vyděšená


Moje milé čtenářstvo,
těšíte se na další, již čtvrtý díl, povídky Pomáháme si. Doufám, že ano. A myslím si, že se už nemůžete dočkat Bevin setkání. Ovšem nebyla bych to já, kdybych Vás ještě chvíli nenapínala. Takže tentokrát z jiného soudku.

Bavte se!

KAPITOLA 4

Vyděšená

Kurt položil zmučeně telefon na pohovku a zhluboka si povzdechl. Na tohle přemlouvání už byl dost starý a unavený. Stále přesvědčovat Sofii o tom, že Rebeka může studovat na Nayadě a že se o ní dokáže postarat, bylo vyčerpávající. Tentokrát ji naštěstí někdo potřeboval u rozdělaného projektu, a tak musela brzy končit. Ještě si protřel oči, kolem nichž měl několikero vrásek a vzal do ruky lahev whisky, která nikdy nesměla chybět v jeho blízkosti. Hltavými loky se napil z plna hrdla. S úšklebkem ji zase zavřel. Pak odešel do koupelny opláchnout si obličej. Cítil, že to potřebuje. Odraz v zrcadle se měnil rychleji, než by si sám Kurt přál. Stárnul. Bylo to na něm vidět. Prošedivělé vlasy, na něž byl v mládí tak moc hrdý a jež hýčkal tou nejlepší kosmetikou. Ani pleť už nebyla tak pružná, jak slibovaly krémy proti vráskám. Kurt jim nevěřil, ale i tak doufal, že by se mohl stát zázrak. Jenže se nekonal. A Kurt svému zevnějšku moc nepomáhal konzumací alkoholu.

Od smrti Blaina byl prakticky závislý na každodenním popíjení. S pravidelností se opíjel. Jen v soukromí. Nikdo o tom neměl zdání. Alespoň doufal, že to umí skrývat. Čas od času se opil do bezvědomí. Když se z toho dostal, pár dní nepil. Pak zase jen popíjel, až to vyvrcholilo v další osamocený večírek, na jehož konci mu bylo jedno, kde je a co se okolo děje. Jediné, co dokázal, bylo padnout do postele a spát. Kolotoč. A také jeho současný svět. Téměř nikam nechodil. Ten stereotyp a čtyři stěny jeho bytu mu dávaly jistotu, že na tomhle světě ještě žije. Teď si jen nedokázal představit, jak tohle všechno bude dělat, když tu bude mít na starost svou vnučku, ale slíbil si, že to dokáže. Tak to prostě dokáže. Dokázal už tolikrát přestat. Občas měl totiž několik měsíců či týdnů, kdy se alkoholu ani nedotkl. Tentokrát věřil, že to ustojí.

Z přemítání nad vlastním zjevem ho vyrušil zvonek. Otřel si obličej ručníkem a vydal se otevřít. Za dveřmi stála Jessica, kterou okamžitě pozval dál, když se vyděšeně zeptala, jestli je u něj Ben.

"Ben je přeci v Limě," odpověděl udiveně.

"Jak v Limě? Myslela jsem, že trucuje u vás."

"Ty nevíš, že jel do Limy?"

"Ne, to teda nevím. Ten magor prostě bouchnul dveřmi a byl pryč. Já myslela, že…" nedokázala doříct přes svoje vzlyky Jessica.

Kurt ji naznačil, aby šla do obývacího pokoje. Posadil ji tam, protože se celá třásla. Snažil se pochopit, co se mezi těma dvěma stalo. Co ji Ben provedl, že musel odjed do Limy a nechat ji tady v tom samotnou.

"Hrozně… hroz-ně jsme se po-pohádali. Ješ-tě nej-nejdřív…" koktala Jessica

"Uklidni se, Jess. Vůbec ti nerozumím."

"Promiň-te, já se jen jen straš-ně bojim."

"Hele, Ben je v Limě. Vím to jistě, mluvil jsem s Lilly. Je v pořádku, ano?"

"Do-dobře," kvíkla Jessica a vypila na ex panáka whisky, kterou ji Kurt nalil do skleničky.

Otřásla se, protože nebyla moc zvyklá pít alkohol, už vůbec ne tak tvrdý. Ovšem teď by nepohrdla další dávkou, jež už ale nemohla dostat, protože Kurt lahev vzal a schoval do skříňky. Možná to nebylo dvakrát zdvořilé, ale na druhou stranu mu musela být Jessica vděčná, jelikož se neměla v plánu opít. Spíš chtěla slyšet, co je s Benem, o kterého měla takovou starost, že ji přímo paralyzoval.

"Nedáš si něco k jídlu, Jess? Mám v troubě lazagně," nabídl ji, jakmile se trochu uklidnila.

"Ne, díky."

"Měla bys něco sníst," pokáral ji slabě Kurt a zase si připadal jako táta, který se musí postarat o své potomstvo.

Jessica sice nebyla jeho dcera, ale on ji prostě už bral do rodiny. Chodila s Benem už pět let. Tedy spíš spolu žili, a jelikož byl Ben, jaký byl, dost často řešil jejich problémy. Ben k němu totiž chodil dost často trucovat. Pak už se stačilo jen nenápadně zmínit o Jessice a Ben mu pověděl všechno. Často to byly jen malichernosti, protože důležité a podstatné věci řešili vždy samy. Ovšem jakmile se otřeli o ego jednoho z nich, koukala z toho dost velká hádka. Ale i tak měl Kurt Jessicu rád. Byla zodpovědná a starostlivá. Starala se o Bena, jak nejlépe uměla a díky ní se o něj nemusel tolik bát.

"Nic do sebe nedostanu. Mám úplně stažený žaludek. Pořád zvracím," postěžovala si Jessica a svůj jemný půvabný obličej schovala do dlaní.

"Proboha, nejsi náhodou…?" zhrozil se Kurt a ani si netroufal svou myšlenku dopovědět.

"Ne," odmítla kategoricky Kurtovo podezření, ale výrazně posmutněla a dodala: "Ani nemůžu být."

"Tak to se mi ulevilo," oddechl si Kurt a hned dodal na svou obranu: "Promiň. Nemyslel jsem to tak."

Jessica se na něj podívala a uklidnila ho: "Já vím, že ne."

"Mrzí mě to, Jess."

"Já vím. Víte, Kurte, my jsme se dohodli, že se rozejdeme. Myslela jsem si, že je to všechno za námi. Že ta dohoda a ten rozchod všechno uzavřely. Jenže jsme se strašně pohádali a Ben utekl. Měla jsem o něj strach a myslela jsem, že je u vás.
Šla jsem sem za ním. Omluvit se."

"Omluvit se za co?"

"Ani nevím. Že chci být mámou?" povzdychla si Jessica a neměla daleko k tomu, aby se rozplakala.

"Nemáš se za co omlouvat. Ben to prostě musí pochopit a přijmout jako fakt."

"Myslela jsem, že mě za to budete nenávidět."

"Ale prosím tě," konejšil ji Kurt a objal ji kolem ramen, přičemž zašeptal: "Nenávidět tě za to, že miluješ mého syna?"

"Díky, Kurte. Věřte, že ho opravdu miluju."

"Věřím ti," špitl ještě tišeji a líbnul ji do vlasů.

Něžně a otcovsky. Byla to úžasná mladá dáma. Ale pod tím dotekem strnula a prudce zamrkala. Možná nevěděla, co si o tomhle gestu myslet. Možná takovouhle něhu potřebovala. Pochopení, obětí a uklidnění.

"Stále platí ta nabídka lasagní?" zeptala se opatrně.

Nevěděla, jestli se to hodí. Ale něco ji nutilo zůstat v Kurtově přítomnosti o něco déle.

"Jasně, jdeme na ně," zasmál se Kurt a vymrštil se na nohy.

Dříve to dokázal rychleji a obratněji, ale na druhou stranu zamotat hlavu mladé dívce uměl stále perfektně. Čím byl starší, tím se pro některé z nich stával atraktivnější. Nechápal to. Ani si to nechtěl připouštět. Jen věděl, že Jess je další v pořadí, s níž si v tomhle musí udělat jasno. A pak ho také zajímalo, jak to mají spolu s Benem a co se vlastně přesně stalo.


Děkuji za Váš čas a pozornost
Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 23. února 2016 v 15:31 | Reagovat

měla jsem v hlavě vymyšlenej komentář a je v čudu :D  :D  :D

Ke Kurtovu pití se nebudu vyjadřovat svůj názor jsem přednesla už v povídce před tím a ten stále platí.
Sdílím názor, že Sofie by Rebecu na nyadu klidně poslat mohla. Kurt tu společnost kolem sebe potřebuje, aby se necítil tak sám.
Věřím, že Kurt musí být na svůj atraktivní, která by ho nechtěla, že? :D  :D  :D. Ale mají smolíka :-D

Zrovna včera...Tak se courám po netu, jak je mým dobrým zvykem. A najednou na mě vyskočila fotka Chrise s vousama....Sexy to pohled! Slintala jsem na bernardýn :D  :D

PS pro Terku: Já ti říkala, že nás bude s Bevin mučit! A kdo měl pravdu?! :D  :D  :D

2 Janička Janička | Web | 23. února 2016 v 16:05 | Reagovat

[1]: Neboj se, Rebeka do NewYorku přijede a nebude jistě jediná, kdo bude Kurtovi dělat společnost. Třeba omezí i to pití. ;-)

Nojo, je to furt "sexouš", ale jak říkáš, holky mají smůlu. :-D  :-D  :-D

Hmm, s vousama, jo? :D Tak to věřím. Mně se obecně ta "vousatá" móda zamlouvá. Většině mužů to sluší a jsou z nich pak takový chlapáci. 8-)

3 Andílek Andílek | Web | 23. února 2016 v 20:30 | Reagovat

[2]: Tak teď jsi mě uklidnila :-) ;-)

Náhodou šediny jsou sexy :-D  :D  :D  :D. Ale holky si můžou nechat jen zdát :-D

Jo s vousama ;-). Mě se taky vousatí muži líbí. Muži s vousama jsou strašně sexy :-)

4 Terka Terka | 24. února 2016 v 17:32 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, že nás necháváš čekat... aneb Andílku: Přiznávám, měla jsi pravdu :D :D
Jinak jsem se celkem bála kapitoly o Kurtovi, ale jsem v pohodě. Doufám, že tentokrát kvůli Rebece s tím pitím opravdu přestane. A že spolu prožijí krásné dědeček-vnučka chvíle ;-) K Jess moc nemám názor, ale tak nějak s ní soucítím (to mi připomíná, ta Benova nemoc... :-P). No, jako vždy se těším na pokračování!
PS: Nejsem tu jeden den a vy se tu hned rozplýváte nad vousáči :D I když... něco na tom bude :D :D

5 Janička Janička | Web | 24. února 2016 v 17:58 | Reagovat

[3]: Ano, i šediny jsou sexy. To musím opět souhlasit. :-D A vousy, no, grrr... Ale zase je to dost nepraktické, to se musí nechat. ;-)  :-D  :-D  :-D

PS: Našla jsem tu fotku Chrise s vousama a musím říct, že mu to zatraceně sluší. Je v tom takový tajemnější a vůbec mužnější.

[4]: Nechávám Vás čekat, protože mě to napětí zkrátka baví. :-) Ale je fakt, že teď už píšu kapitoly, kde se všechno vysvětluje a tak. A hrozně moc je chci už zveřejnit, abych si mohla přečíst váš názor atd... ;-)

Jo, tak Kurt je, myslím, docela v pohodě. Na to, co všechno musí řešit s Benem a Sofií... To dává dobře, ne? A to pití už je asi jeho osud. Prostě takový ventil těch starostí. :-( Třeba si s tím nějak poradí. Uvidíme... :-)

PS: Copak vousáči se ti nelíbí? :D

6 Andílek Andílek | Web | 24. února 2016 v 18:47 | Reagovat

[4]: Jsem ti to říkala :-D  :D  :D
PS: Si najdi Chrise s vousama a budeš slintat a rozplývat se taky :D  :D  :D.
Náhodou muži s vousama jsou....k sežrání

[5]: No zas nesmí chlap píchat jak jehelníček. Samozřejmě, že šediny jsou sexy :-D  :D  :D

PS: Fešák, že? Ohromně mu to s nima sluší. S tím musím souhlasit. ;-)

7 Terka Terka | 25. února 2016 v 19:32 | Reagovat

[5]: Jasně že se mi líbí :D Ale nesmí to být přehnané ;-) :D A na ty kapitoly už se vážně těším :-)
[6]: Ano, Chrisovi s vousama to opravdu sluší. Jaktože máš vždycky pravdu? :D :D :-P

Viděly jste obě tu Chrisovu černobílou fotku na schodech? To je teprve sexy ;-) :D

8 Andílek Andílek | Web | 25. února 2016 v 20:09 | Reagovat

[7]: Dyť to říkám...je to prostě fešák :D :D :D
Co se týče tvé otázky.....Jsem prostě DOKONALÁ! :D :D :D :-P

Mám ten dojem, že všechny fotky Chrise jsou sexy. Roztomilé a sexy ;-)  :D  :D

A ano viděla jsem

9 Terka Terka | 25. února 2016 v 21:29 | Reagovat

[8]: Nééé, nikdy tady není pyšnej jako páv :D :D :D :D :D
Opět souhlasím ;-)

10 Andílek Andílek | Web | 26. února 2016 v 6:33 | Reagovat

[9]: Nééééé vůůůůůbec :D  :D  :D  :D  :D

11 Janička Janička | Web | 26. února 2016 v 13:21 | Reagovat

[7]: Viděla jsem černobílou fotku. Mám dojem, že ji i postoval na instagramu. Jo, tam mu to super sekne. On je v takových těch pózách "dirty mind" úplně dokonalý.

[10]: Bože, 6:33? Tady je někdo ranní ptáče. :-D  :-D  :-D A dokonalé, samozřejmě. :-D  :-D  :-D  ;-)

12 Andílek Andílek | Web | 26. února 2016 v 13:48 | Reagovat

[11]: Ranní ptáče ani ne. Pracující :D  :D  :D

Pokud je to ta fotka, kterou myslite. Tak tu mam jako tapetu na telefonu

13 Janička Janička | 26. února 2016 v 14:09 | Reagovat

[12]: Oh... pracujici. :-( Tak hlavne ze uz je patek, co? ;-)

Ty si ale zavislacka na Chrisovi. Dokonce jako tapetu. Hmmm. ;-) Pamatuju si jeste za dob Glee, jak jsem mela na tapete Chrise na bruslich, z nataceni White Christmas a tatka si toho vsiml a ptal se me, jestli je to muj kluk. Tak jsem se dost zasmala :-D  :-D  :-D

14 Andílek Andílek | Web | 26. února 2016 v 15:00 | Reagovat

[13]: jo pracující.....Jo to je hlavní (fakt začínám mít někdy nutkání prasknout lidem s telefonem...řekla jsem mu jednou, že nevím o co se jedná a ať zavolá kolem oběda až tady bude šéf....ne pořád něco mlel...grrr)

Jsem hrozná závislačka na Chrisovi (a nestydím se za to). Mám ho na tapetě na mobilu a pak na tapetě na tabletu....na noťasu jsem ho měla taky :D  :D  :D. Teď tam mám jeden citát.
Tu fotku Chrise z natáčení White Christmas jsem měla na tapetě taky....ležel s brusličkama na ledě....Roztomilé

Prej tvůj kluk :D  :D  :D  :D Myslím, že by tě nechtěl..Hele.....Má radši jinačí typy :D  :D  :D. Tak v tom já mám štěstí...na to se mě naštěstí nikdo neptá.
Ale jednou jsem trhnula strachy....Měla jsem na ploše polonahýho Chrise (z epizody Tested...to tuším bylo) a posral se mi noťas....tak jsem si říkala....No tak se pan opravář pokochá pohledem na polonahýho chlapa :D  :D  :D

15 Janička Janička | 26. února 2016 v 16:10 | Reagovat

[14]: Lidi jsou obcas natvrdli, no. :-)  :-)  :-)

Jo, presne tu fotku jsem tam taky mela. Byl na ni neskutecne roztomili. :-)

Tak nekdy jsou ty tapety dost na pytel, kdyz to najde nekdo, kdo mela. Proto uz se drzim dost zpatky. Na tapete mam cernobilou fotky Tommyho uz celou vecnost a jsem maximalne spokojena.

Jeste k tem tapetovym historkam si vzpominam, ze jsem mela na mobilu fotky s kamaradkou, protoze se no styskalo, kdyz jsem byla na koleji a hodne lidi se ptal, kdo to je a dost blbe se koukali. Jako "to ti tak verime" Je jasny co si mysleli. :-D  :-D  :-D

16 Andílek Andílek | Web | 26. února 2016 v 18:21 | Reagovat

[15]: Už to neřeším :D :D

To byl....Ten jeho sladkej úsměv...Awwwww :-)

Taky se snažím začít držet si odstup.....Ale jak vidíš...zatím to nevychází :D  :D  :D

Je mi naprostý jasný, co si mysleli. Tak tohle já nezažila.
Ale mám něco podobnýho. Mě a jednu kamarádku na střední obtěžoval jeden kluk s tím, že je do nás hrozně zamilovanej (do obou). Tak jsme se s tou kamarádkou domluvily, že mu nakecáme, že spolu chodíme :-D

17 Janička Janička | Web | 26. února 2016 v 18:59 | Reagovat

[16]: To byl ten "chudák" tak ošklivý? :-D  :-D  :-D

PS: To byl ďábelský plán... :-P

18 Andílek Andílek | Web | 26. února 2016 v 20:07 | Reagovat

[17]: Ošklivý ne...spíš otravný :-D  :-D  :-D

PS: Jojo :-D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama