Pomáháme si 3

16. února 2016 v 8:00 | Janička |  6. povídka: Pomáháme si
Frank


Moje milé čtenářstvo,
tentokrát do osudů dvou našich sourozenců, Lilly a Bena, zasáhne i Frank. Nastálá situace se odehrává před jeho očima a v domě, ve kterém žije. Frank nemůže zůstat nezúčastněn. Jen záleží na tom, jakou roli zastane.

Dozvíte se v další kapitole!

Užijte si to!


KAPITOLA 3

Frank

"Nazdar, chlape," řekl Frank, jakmile došel k zahradnímu nábytku, u něhož Ben seděl.

Vzal ho kolem ramen a přivítal se s ním přátelským objetím. Měl Bena rád, i když byl takový, jaký byl. Nedalo se s ním vycházet zrovna snadno, ale s trochou empatie a nadhledem to dokázal. Ben totiž nehledal soucit. On chtěl jen respekt a pocit důležitosti pro ostatní právě proto, že je to on. A ne jeho nemoc. On nebyl ona. Nepotřeboval péči a lítost.

"Lilly žalovala?"

"Je smutná, Bene."

"Já vim. Jsem debil, ale já se jí omluvim, slibuju."

"Hele, co se děje, chlape?"

"Jess se stěhuje pryč," pípnul Ben, jakoby se to bál říct nahlas, jakoby se to tím mohlo stát skutečností, jakoby to mohl ututlat, a nebo možná jen proto, aby se nerozbrečel.

"Rozešli jste se?"

"Domluvili jsme se na tom. Chce děti a já jí je dát nemůžu, tak ji nechám jít."

"Ale Bene, šlo by přeci…": nestihl dopovědět, jelikož mu černovlasý muž skočil do řeči: "Ale já nechci. Nechci ji ohrožovat. Beztak jsem to dělal poslední tři roky."

"Bene, to je blbost a ty to víš."

"Nedokážeš si to představit, Franku. Nikdo to nedokážete," zlobil se Ben a křičel tak, že to bylo slyšet až v domě.

Znovu se musel zastydět. Vždyť vyváděl jako malé dítě. Kopal kolem sebe. Jenom kopal. Nečekal žádné pochopení. Chtěl jen, aby mu už všichni dali pokoj. Svou zlost si ale vybíjel na nesprávných lidech. Na těch, kteří ho milovali.

"Jestli jsi takhle řval na Lill, tak jsi hrozný idiot, Andersone. Mám chuť ti za to rozbít hubu!" vyjel na něj Frank, kterého přestávalo bavit chodit kolem tohohle fracka po špičkách.

Ben okamžitě vstal a zaujal bojovnou pozici. Vypadal, že se skutečně chystá s Frankem poprat. Vykřikoval: "Do toho, doktůrku. Rozbij mi držku! Kopni si do tý polochcíplotiny, která řve na tvojí ženu a vlastní nedokáže ani pořádně vošukat. No tak, do toho!"

"Jsi chudák, Bene. Umíš se jen litovat. Prober se laskavě!" zařval Frank a vrazil Benovi takovou facku, až mu zčervenala tvář.

Pohublý muž se zakymácel a chytil svou bolavou líci. Najednou k němu přiskočila Lilly, kterou přivedla jejich hádka, jež se nedala přeslechnout. Zachytila bratra do své náruče a přivinula ho k sobě.

"Zbláznil ses?" vyjekla na svého manžela a odvedla Bena zpět do domu.

Posadila se s ním ke stolu a na tvář mu přiložila sáček s ledem, který blesku rychle vyndala z mrazáku. Ben jen sykl bolestí, ale nic neřekl. Bylo mu trochu trapně. Vyprovokoval Franka, aby ho uhodil a přidělal tím Lilly o starost navíc. Tohle opravdu nechtěl.

"Sorry, že jsem na tebe byl tak protivnej."

Lilly si jen povzdechla. Nechtělo se jí Bena zase přesvědčovat, že se nic nestalo. Všichni na něj poslední dobou brali moc velké ohledy, o které on ve skutečnosti nestál. Musel se konečně naučit, že si nemůže dělat, co chce a že nemůže jen tak ubližovat lidem.

"Proč jsi tak napjatý, Bene? Co se sakra děje?"

"Vždyť víš. Jess a já…" nenechala Bena dopovědět jeho obvyklou mantru a zeptala se narovinu: "Proč jsi přijel, Bene?"

Černovlásek koukal dost překvapeně, ale nehodlal své sestře odporovat. Nechtěl jí už dál nalhávat, proč přijel. Opravdový důvod nebyl rozchod s Jess. Ani dovolená v Limě. Sáhl do kapsy svých kalhot a vyndal pomuchlaný papír. Pak ho roztřesenými prsty podal Lilly.

"Co to je?"

"On zítra přijde."

"Kdo? Sakra, Bene, mluv souvisle."

"Kevin."

"Jaký Kevin?"

"Harris."

"Kevin Harris? Děláš si srandu, Bene?"

"Ne, dneska se vrací z mise."

"To ti psal?" zeptala se Lilly a vrazil Benovi zpět před oči dopisní papír.

Ben jen přikývl. Seděl tam s přitisknutým kusem ledu na tváři, na níž se jistě rýsoval pořádný monokl a vypadal, že tomu, co řekl, skutečně věří. Stále byl tím bezelstným dítětem. Tím, komu mohl kdokoliv cokoliv nalhat. Každý mu mohl ublížit. Tu naivitu měl stále v očích. Lilly ho nakonec strhla do obětí. Ben si tohle nezasloužil. Tolikrát už mu přeci Harris sliboval, že za ním přijde. Že se vrátí z mise. Jenže se nikdy neukázal. Poslední rok dopisy od něj už Benovi neposílala. Házela je přímo do krbu. Několikrát i Kevinovi napsala, aby už Bena nekontaktoval. A teď zjistila, že si sehnal bratrovu novou adresu do New Yorku a zase mu sliboval, že se potkají. A ani opačná situace by ji netěšila. Měla o Bena velký strach.

Ať probírala s Benem Kevinovu návštěvu stále dokola, jak mohla a dokonce mu přiznala i spálené dopisy a prosby, aby na Bena zapomněl, nemělo to žádný smysl. Ben si stále vedl svou a věřil, že tentokrát to Kevin myslí vážně. S tím také odešel spát. Natěšen na nastávající den.

Zato Lilly se neustále převracela ještě o půlnoci po posteli a nemohla usnout kvůli představě v její hlavě. Nechtěla vidět Bena zklamaného.

"Proč nespíš, zlato?" zamumlal Frank zpod peřiny.

"Spi, zítra jdeme do práce."

"Nemůžu spát, když se tady neustále vrtíš."

"Promiň, jdu se napít," odsekla Lill, ale Frank ji chytl za zápětí a přitáhl si ji zpět od peřin.

"To nic, Lill. Tebe něco trápí, viď?"

"Jo, ale je pozdě. Pojď spát."

"Pověz mi to, zlato."

"Za Benem má zítra přijít Kevin."

"A ty se bojíš, že zase nepřijde, co?"

"Právě že se bojím, že přijde."

"Tomu moc nerozumím, Lill."

"Franku, tentokrát to vypadá, že Harris přijde. Už před týdnem jsem ho viděla tady v Limě. On se opravdu vrátil z mise. A jestli sem zítra přijde, Ben tu bude sám a…"

"A to je nějak špatně?"

"Ty to nechápeš, Franku. Kevin Bena miluje od střední."

"Ale Ben miluje Jess."

"To doufám, protože oni spolu měli poměr. Docela se obávám, co se tady zítra všechno může stát."

Frank si musel nejdříve utřídit myšlenky. Bylo toho na něj nějak moc informací najednou. Navíc uprostřed noci.

"Klid, Lilly, to bylo tenkrát. Dneska jsou to dospělí chlapi, ne?"

"No, když vezmu v potaz, že se bavíme o tom magorovi v maskáčích a našem Benovi, nejsem si tím tak moc jistá."

Frank se musel zasmát. Lilly to celkem dobře vystihla. Chlap, který sloužil tolik let v armádě a jezdil jednu misi za druhou a přitom dokázal myslet jen na jediného člověka na světě, nemohl být asi zoufalejší. Pokud šlo o Bena, tak toho znal Frank osobně a věděl přesně, jaký je.

"Asi ti nezbude nic jiného, než jim prostě věřit, Lill."

"No, dělat křoví jim tu rozhodně nehodlám."

"Hele, mě docela dost štve, jak jsem po Benovi odpoledne vyjel a zítra se vracím po obědě domů. Chci se mu omluvit. A tak jsem myslel, že bych tu na to dohlídnu, abys mohla bejt klidnější. Dobře, zlato?"

"Ty ses Benovi ještě neomluvil za tu facku?"

"Ale omluvil. Jenom si s ním chci ještě promluvit. Chápeš?"
"Hmmm."

"To dopadne dobře, zlato. Pojď už spát, ano?"

Lilly jen přikývla a stulila se ještě blíž k jejímu manželovi. Takhle oba usnuli.


Děkuji za pozornost
Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | 16. února 2016 v 15:35 | Reagovat

Jééé Kevin přijel. Oni se sejdou! Oni se sejdou! Oni se sejdou! Bude Bevin! :D  :D
Chápu Lilly, že se bojí. Jak se to mezi nimi vyvrbí. Ale měla by to nechat na Benovi s Kevinem, aby si to vyříkali.
PS: Poznámka o magorovi v maskáčích pobavila

Těším se na pokračování

2 Terka Terka | 16. února 2016 v 18:57 | Reagovat

Tak nějak jsem čekala, že se jejich setkání v téhle kapitolce nedočkáme, ale stejně :D Prostě se těším na pokračování ;-)
Franka chápu a podle mě neudělal nic špatně, obecně bych řekla, že tu situaci zvládá víc než dobře (někdo Bena praštit stejně musel). A Lilly to bude muset respektovat, stejně jako Kevina (celkem mě překvapilo, že ten dopis nebyl ani zdaleka první). Uviidíme, jak se k tomu Kevin postaví.
PS: Poznámka o dospělích chlapech mě taky pobavila :D :D

3 Janička Janička | Web | 17. února 2016 v 21:35 | Reagovat

[1]: Jééé, tady je někdo sakra nadšený z Bevin. :-D
PS: To mě těší. ;-)
Díky za koment

[2]: Tak nemůže být všechno najednou, musím Vás taky trochu napínat, ne? :-)
Někdo praštit Bena musel? To jako vážně? Čekala jsem, že za to budete Franka nemít rádi, což by vůči němu bylo nefér, ale i tak. Jsem ráda, že s Frankovým postojem souhlasíš. :-) To se mi líbí. Ben si tě prostě neomotal kolem prstu, co? ;-)
PS: Potěšení na mé straně. :D

4 Terka Terka | 17. února 2016 v 22:34 | Reagovat

[3]: Máš naprostou pravdu :-) Ben není svatoušek a to, že měl zlou biologickou matku a teď je nemocný (taky by bylo dobré vidět ten název nemoci černé na bílém, protože jeden nikdy neví---já teda fandím žádné nemoci), neznamená, že se bude k ostatním chovat takhle. A Frank to evidentně vidí stejně jako já :D Vlastně jsem si ho oblíbila, jsem ráda, že ho Lilly má. Pokud teda nějak Frank překazí Bevin, tak Andílek ti tu reakci nenávisti asi ráda dá :D :D :D

5 Janička Janička | Web | 17. února 2016 v 22:52 | Reagovat

[4]: Jsem taky ráda, že ho Lilly má. No, někdo v té povídce musí mít rozum a být normální, ne? :-) A Lilly s Frankem jsou myslím těmi pravými.
Jo, tak Ben to nemá zrovna jednouduché, a tak potřebuje občas připomenout, že jsou na světě i jiní lidé, kteří si také něčím prochází. Zkrátka že v tom srabu není jediný. Třeba na něj nějak zapůsobí Kevin... :-x No uvidíme. 8-O
Každopádně bych nerada pocítila Andílkovi nenávistné reakce. :-D

6 Andílek Andílek | Web | 18. února 2016 v 6:47 | Reagovat

[5]: ano, jsem nadšená z Bevin :D :D :D.
A moje nenávistné reakce nechtěj pocítit. Tobě budou nepříjemné, mě budou nepříjemné ale Terka se u nich stoprocentně pobaví :D :D :D.
Takže ať se Frank do Bevin nemotá! :D. Ale jinak stejně jako Terka, jsem ráda, že Benovi někdo vrazil...třeba se probere. Chápu, že je nemocnej, ale nemůže kolem sebe kopat a řvát na lidi, který má rád. I když to má těžký

7 Janička Janička | Web | 18. února 2016 v 17:12 | Reagovat

[6]: No, uvidíme jakou roli ještě Frank zahraje v "kauze Bevin". Už teď se těším na tvou reakci. :D  :D ;-)

8 Terka Terka | 18. února 2016 v 18:17 | Reagovat

[6]: Znáš mě dost dobře ;-) :D :D :D :D

9 Andílek Andílek | Web | 18. února 2016 v 19:54 | Reagovat

[7]: No tak to jsem teda zvědavá :D :D ;-)

[8]: Já vím :D Chybí ti mé Klaineózní komentáře, co jsem psávala u Christy :D  :D  :D  :D  :D  :D. I když tyhle budou spíš Bevinózní :D  :D  :D nebo ještě líp Frankózní :D  :D  :D  :D  :D

10 Terka Terka | 19. února 2016 v 17:53 | Reagovat

[9]: Jakékoliv -ózní komentáře tvé nespokojené dušičky jsou k popukání :D :D :D :D :D A když nad tím tak uvažuju, tak mi opravdu moc chybí ;-)

11 Andílek Andílek | Web | 19. února 2016 v 19:37 | Reagovat

[10]: Tak ti děkuju no :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D Upřímně? Mě jejich psaní taky chybí :D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama