#jsounamtri TŘI ROKY POVÍDEK

14. ledna 2016 v 18:00 | Janička |  můj světVážení a milí,
další článek, který píšu u příležitosti třetích narozen mého blogu a který patří do projektu #jsounamtri, jež probíhá celý leden roku 2015, bych ráda věnovala tomu najdůležitějšímu, co publikuji od samého začátku. A to povídkám.

Vlastně i můj úplně první článek v životě byla povídka. Tehdy jsem vydala první kapitolu povídky Pomůžu Vám, což odstartovalo celou sérii povídek s názvem Pomáhat znamená žít. A díky velké oblibě, které se těší, pokračuje prakticky dodnes. Tato série se dočkala již pěti povídek a letos přibude ještě jedna, bohužel poslední, jež celou sérii uzavře. Už teď přiznávám, že tohle loučení bude velmi těžké. Tak trochu Pomáhat znamená žít znamenala tenhle blog. Považuji ji za duši a motor mého psaní. Což ale naznamená, že bych chtěla s psaním skončit. Ale nějaké změny se jistě chystají, protože bez ní už to nemůže být nikdy stejné. Za sebe přiznávám, že z této série mám nejraději povídku Měříme čas láskou. Neříkám, že je nejpovedenější, ale pro mě hodně znamená všechno to, co se tam stalo a také jsem tam vytvořila postavy, na které jsem skutečně pyšná.

Kromě série několika kapitolových povídek, jsem vydala ještě jednu povídku na pokračování. Jmenuje se Dar být dítětem a musím přiznat, že vzbuzovala velké emoce. Povídka totiž pracuje s tématy náročného dospívání jedné dívky, které se zhroutil celý svět, když se její rodiče rozvedli a ona musel vyrůstat a dospívat ve střídavé péči. Její obtížné příjímání reality ji nakonec dovede na samotný okraj smrti, na kterém stojí několikrát za život. Tahle povídka má dost depresivní náladu. Ale i tak ji mám ráda.

A konečně je tu i jedna rozepsaná "kapitolovka", kterou ještě stále vydávám, abych ji mohla úspěšně dokončit. Jmenuje se Tebe jsem hledal. Je tu díky Vám a já Vás za to miluju. A slibuji, že ji dopíšu.

Samostatnou kapitolou jsou taky povídky jednorázové. Tam se věnuji i jiným fandomům, než je Klaine. Například Niff či malé drabble bez paringu, například Chlapeček . A ještě bych tu chtěla zavzpomínat na povídku Moje světlá vzpomínka z temnot. Je to Klaine a je to zvrhlé a smutné. A také jaké moje povídky bývají, a i když samochvála smrdí, mám tuhle povídku ráda a jsem ráda, že tady na blogu je.

Pak jsem se také účastnila Glee Czech Festu 2, a tak mohly vzniknout 4 povídky, na které jsem taktéž hrdá. A musím přiznat, že tehdy mě to opravdu neskutečně bavilo.

Tímto můj zpáteční pohled na FF tvorbu asi uzavřu. Jsem ráda, že jsem FF objevila, že ho čtu a píšu. Je to prostě zábava. A to chci, aby byl pro Vás i pro mě můj blog WorldOfTheWords. Přeju si, aby se moje čtenářstvo dobře bavilo, ať už jsou to povídky nebo články, o kterých zase někdy příště.

Do komentářů mi můžete napsat, jaká je Vaše nejoblíbenější povídka tady u mě na blogu.

Díky za pozornost
Vaše Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 14. ledna 2016 v 18:45 | Reagovat

když se nad tím tak zamyslím..tak mám ráda všechny tvoje povídky, nemám nějakou vyhraněnou, pokud nepočítáš sérii Pomáhat znamená žít....Moment? Poslední? Jak jako poslední?! I když na druhou stranu to chápu. Jinak fakt nevím, každá tvoje povídka je skvělá a je těžký si mezi nima jednu vybrat.

Jinak nechci být rejpal, ale nepatří do perexu spíš leden 2016? To jen tak, že mě to praštilo do oka. Já si to v práci budu muset taky hlídat, protože zatím dělám složky z roku 2015 :D  :D. Ale až se mi dostane do ruky složka z roku 2016, tak abych si pohlídala správnej rok :D  :D  :D

2 Terka Terka | 16. ledna 2016 v 11:57 | Reagovat

Pomáhat znamená žít... všechny série jsou skvělé, úžasně napsané, takže vybrat tu nejoblíbenější asi nejde. Ale hodně se mi líbil nápad u Místa pro život, kde jsi každou kapitolku někomu věovala s úžasným vzkazem. To bylo dokonalé.
"Nevýhoda" tvého brilantního psaní je to, že se nám čtenářům vždycky dostaneš pod kůži, a jelikož je hodně tvých povídek a kapitolek smutných... přenášá se to na nás :D Ale to jen dokozuje, jak skvělá autorka jsi. S tím tedy souvisí, že 5. série Pomáhat znamená žít patří k méně oblíbeným, ale doufám, že chápeš, že to není tvým psaním nebo nápadem :D
Na Tebe jsem hledal se hooodně těším a poslední sérii PZŽ se budu snažit přežít s co nejméně kapesníky (jsem na sebe zvědavá, už jen pomyšlení na Klaine povídku bez *laine* je těžké...).
Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama