Vánoční TAG

19. prosince 2015 v 8:00 | Janička |  můj svět
Moji milí,
našla jsem další TAG (http://charmed-all.blog.cz/1312/christmas-tag) a vyplnila jsem ho pro Vás. Jsou to jedny z nejoblíbenějších článků a také je to o Vánocí, které naprosto (ale naprosto)...

Bavte se! HO-HO


Jaký je tvůj oblíbený vánoční film?
Se zimní tématikou je to rozhodně Frozen a vánoční vyhrává Anděl páně. To je pro mě top!

Měl/a jsi někdy bílé Vánoce?
Měla a je to nádhera. Krásné kouzlo Vánoc. Bohužel poslední dobou platí "na Adama a Evu čekej oblevu", ale i tak jsou to nádherné svátky. Ten sníh tomu dodává jen tu zvláštní "tichou" atmosféru.

Kde obvykle trávíš vánoční prázdniny?
Tak vánoční prázdniny už nemám, ale Vánoce trávím doma, protože je to naše tradice. Hlavní je, aby byl člověk s lidmi, se kterými chce trávit tenhle nádherný čas. A pak je jedno, kde jste a jací jste.

Jaká je tvá oblíbená vánoční písnička?
Letos nějak ujíždím na tradičních koledách a z nich mám nejraději Chtíc, aby spal.

Otevíráš nějaké dárky na Štědrý večer?
Teď už asi všechny. Tahle otázka je spíš americká, ale věřte, že byly doby, kdy jsem také dostávala dárky před i po Štědrém dnu. S kamarádkami a než jsme objezdili prarodiče, atd. No jo, taky jsem byla dítě.

Umíš vyjmenovat všechny Santovy soby?
Hmm, Rudolf,…

Na jaké vánoční tradice se letos nejvíce těšíš?
Já absolutně miluju pečení cukroví. Ale zdobení stromečku a balení dárků je asi nejlepší.

Je tvůj vánoční stromeček živý nebo umělý?
Živí. Umělý mám pouze jako dekoraci. Ale "Ježíšek" naděluje vždycky pod ten živí.

Jaké je tvoje neoblíbenější vánoční jídlo nebo sladkost ze všech?
Z jídel je to rozhodně houbový Kuba. Je to jediné jídlo, které miluju ohřívané a jím ho opravdu celé svátky. Mňam. A u cukroví se to rok co rok mění. Stálice jsou určitě kokosová kolečka a pracny. Mňam.

Buď upřímný/á: raději dáváš dárky nebo dostáváš?
Miluju dávání i dostávání dárků, pokud je to překvapení. To je nejlepší!

Jaký nejlepší dárek jsi kdy dostal/a?
Plyšovou žirafu, která byla tehdy stejně vysoká jako já. Hrozně jsem si ji přála a byla až u úplně posledního stromečku, kde jsem rozbalovala dárky. Tehdy už jsem ani nedoufala, že ji dostanu, ale nakonec tam stála a čekala na mě. Byl to nádherný dárek.

Jaké je tvé vysněné místo, které bys o Vánocích chtěl/a navštívit?
Vysněné místo nemám. Jen bych chtěla zažít pravé americké Vánoce. Místo je mi jedno, hlavně aby tam se mnou byli lidé, kteří vytvoří tu správnou atmosféru.

Jsi dobrý/á v balení dárků nebo jsi na tom špatně?
No, jéjé. Ne, tak zas moc si nevěřím, ale rozhodně mě to baví.

Nezapomenutelný vánoční moment?
Jak jsem dostala žirafu (ale to už znáte Mlčící) a jak jsem uvěřila na svatého Mikuláše. S Mikulášem to bylo tak. K nám nikdy nechodili ti lidé převlečení a opilí a… K nám vždycky chodil svatý Mikuláš. Dali jsme s bráchou na okno v domě talíř a těšili se, co nám nadělí (ano, zlobili jsme jako všechny děti, ale ne natolik, aby nám rodiče způsobovali nespavost a noční pomočování Smějící se), protože mi žádné čerty nepotřebovali. Mrkající Jednou jsme seděli u babičky a u dědy a já pořád pozorovala ty talíře. Pořád tam nic nebylo a najednou tam ta nadílka byla. V tu chvíli jsem se tak přesvědčila o tom, že ten svatý Mikuláš opravdu nosí balíčky se sladkostmi a ovocem, že jsem na něj věřila déle než na Ježíška. Tehdy jsem se asi jen špatně uhlídla a ty talíři už byly plné, když jsme přišli. Ovšem znáte to, dětská fantazie…

Jak jsi přišel na pravdu o Santovi (Ježíškovi)?
To si absolutně nepamatuji.

Dáváš si předsevzetí do Nového roku? Dodržuješ je?
Nedávám si předsevzetí, ale dávám si vždycky takový slib, že o sebe budu pečovat, starat se o sebe a dávat na sebe pozor.
Což zahrnuje veškeré sportování, relaxaci, zdraví jídelníček, koníčky… Jenom to není nic konkrétního, co bych druhého ledna porušila, a pak si to nesmyslně vyčítala.

Co pro tebe dělá Vánoce speciální?
Všechno to, co k nim patří.


A čím jsou pro Vás Vánoce speciální? Co nejraději jíte za cukroví a jaké dodržujete tradice?
Děkuji za Váš čas i komentáře
Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 19. prosince 2015 v 9:51 | Reagovat

Řekla bych, že už Vánoce tak neprožívám, jako když jsem byla dítě ( i když můj dotaz co dostanu k Mikuláši :D  :D odpověď byla: Kolik mi je let :D  :D  :D. Když se pak na tu samou otázku zeptal brácha..taťka šel do kolen :D  :D  :D ). Co je pro mě na Vánocích speciálního? Já ti ani nevím, asi to, že se po dlouhé době sejde celá rodina.
Vždycky pečeme perníčky (jsem fakt zvědavá na to zdobení :D. Brácha už se nemůže dočkat, až bude šlehat :D :D  ), linecký, rohlíčky a sádlový. Tradice asi nemáme, když nad tím tak přemýšlím. Prostě klasika.
S Andělem Páně to máme stejně. Tu pohádku prostě miluju

2 Terka Terka | 19. prosince 2015 v 12:39 | Reagovat

Skoro se vším souhlasím :-) Vánoční píseň mám teď oblíbenou O Holy Night, Do They Know It´s Christmas? a White Christmas. Z těch českých asi Tichá noc, i když ta není původem česká, ehm :D
Cukroví... mamka peče Moka, takové kávové linecké s polevou, po tom se můžu utlouct, a samotné upečené linecké, bez marmelády, jen sušenky, ty můžu mít celý rok (což nemám, protože mi to nikdo neupeče a já jsem líná :D).
Nejoblíbenější vánoční film nemám, ale Anděl Páně mám ráda. Když jsem byla menší, bylo to na mě málo veselé, ale teď mi to už přijde takové opravdové.
Jasně, že ráda dostávám dárky, ale když si někdo rozbalí ten ode mě a já vidím, že je opravdu mile překvapený, je to nepopsatelný pocit ;-)
Speciálního na Vánocích je ta společnost, která se sejde. Rodina, kamádi a ta atmosféra. Všichni jsou hodnější (což by mohli být i zbytek roku, ale aspoň že tak). A potom taky jídlo. Vždycky je to to jídlo :D :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama