bestOFky prosinec/2015

30. prosince 2015 v 20:00 | Janička |  můj svět
Moji milí,
prosinec se pomalu blíží ke konci, a tak jsou tu moje BestOFky. Doufám, že se Vám článek bude líbit a že si ho užijete.


Čím jsem starší, tím větší nostalgik. A s tím souvisí i moje "vánoční prudičství". Jsem totiž naprostý vánoční šílenec. A má obsese sílí. Usmívající se Na "blackfriday" nazdobím byt a užívám vánoční atmosféru, jak jen to jde. Peču cukroví a perníčky, dokupuji drobné dárečky, atd. Prostě všechno, co k Vánocům patří. Všude mi svítí světýlka a hroujou koledy. Atmoška je naprosto dokonalá. A letos tomu nebylo jinak. Samozřejmě, že se pár několik negativní věcí stalo, aby to nebylo tak skvělé pořád. Ale na druhou stranu si pak člověk užívá ty chvíle, kdy je všechno v pořádku a může se zase radovat.

Letos jsem se vydala na vánoční trhy, kde jsem nebyla už po dva roky. Takže jsem se rozhodla udělat si menší výlet do Českých Budějovic na místní trhy. Miluju to tam. Tisíce příchutí punče a svařeného vína (doporučuji bílý punč, výborná záležitost), výtečné klobásy a sýry, pečené brambůrky a trdlo. Na těhle trzích je to hlavně o jídle a o pití, což je mi mnohem sympatičtější než všemožné cetky a čepice s bambulemi. Pokud potřebuji nasát tu správno náladu, jezdím prostě tam. I lidé mi tam přijdou milejší. Tenhle rok měli na náměstí i moc pěkný strom a dřevěný vyřezávaný betlém. Nádhera! Poprvé jsem také vyzkoušela pečené kaštany a byla to mňamka. Příště určitě neodolán. A to jejich trdlo. Dvakrát tak větší, než se normálně dělá (avšak cena je stejná jako třeba v Praze) a můžete si vybrat ze spousty posypů, v kterém Vám to přímo "vymáchají". Hmmm, teď se mi úplně sbíhají sliny, když si na to vzpomenu. (nejlepší je kakaový, ale bacha! už jsem si zničila bundu a rukavice Nevinný, tohle se prostě nedá sníst normálně Smějící se)

Štědrý den i večer byly krásné a doufám, že i Vy jste si tenhle čas užili tak, jak jste si přáli. Dostala jsem spousty dárečků a konala si i nějaká ta překvapení, což mám na dostávání dárků nejraději. A moje dávání dárků bylo také úžasné. Hlavně jsem se těšila na jeden dárek, který byl tak trochu neplánovaný a měl být jen tak pro potěšení, takže jsem čekala, jestli mi to obdarovaný nehodí na hlavu, ale nakonec to dobře dopadlo. Měl hroznou radost a já samozřejmě ještě větší.

Shrnuto a podrtženo! Byl to krásný měsíc a Vánoce, na které se jen tak nezapomíná.


A jaké jste měly svátky Vy? Chodíte na trhy nebo náladu čerpáte nějak jinak?

Děkuji za komentáře, Váš čas, pozornost a lásku za celý uplynulý rok 2015.
Vaše Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 30. prosince 2015 v 22:26 | Reagovat

já ti nevím, já se do tý vánoční nálady letos asi nějak nedostala...pečení cukroví, koledy, zdobení bytu mi nějak nepomohli. (Asi už jsem z toho vyrostla :D ). Chystala jsem se na vánoční trhy do Jihlavy a nějak jsem se tam nedostala. Jinak co se týče svátků, tak jsem si je samozřejmě učila a dárečků taky užívám plnými doušky i těch, kterými jsem obdarovala svoje blízké (nejvíc jsme se asi pobavili, že autor jedné knížky co jsem dala taťkovi pod stromeček, pochází z města kousek od tý naší díry...tak to bylo takový hezký zjištění :D. (No tak zase za rok :-D ).

Přeji ti do nového roku jenom to nejlepší a budu se těšit co se pro nás v novém roce připravíš.

2 Janička Janička | Web | 30. prosince 2015 v 23:40 | Reagovat

Tak to mě mrzí, že jsi neměla vánoční náladu. Tak snad to bude na toho Silvestra lepší. ;-)
Jo, to dávání dárků, mám čím dál tím víc ráda. Asi senilním. :-) Jé, a knížky pod stromeček jsou dokonalé. Moje nejoblíbenější dárky, které dostávám. Miluji dostávání knížek. Vždycky si nadiktuji do wishlistu, jaké tituly chci a "ježíšek" to nějak zařídí. Letos tam opět byla. Miluju velké tvrdé balíčky, které mají na poklepání tak krásný identický zvuk. Letos tam zase jedna byla. Číst se to sice moc nedá, ale jsem z ní naprosto nadšená. Jediné, co je na knížkách k Vánocům blbé, je to, že od začátku listopadu nechodím do knihkupectví, abych si náhodou nekoupila to, co pořídí "ježich". Takže tak trochu absťák, ale jinak dobrý. To čekání za to obvykle stojí. :-D Takže i letos se vyplatilo. Je to takový skvostík do mé nové knihovničky. ;-)

3 Andílek Andílek | Web | 31. prosince 2015 v 15:23 | Reagovat

[2]: jo snad jo (pokud mě ta naše banda dokáže dneska nějak naladit) už asi stárnu :D  :D. Miluji dostávat i dávat knížky pod stromeček. Já měla tvrdou jenom jednu, ty druhý dvě byly tak napůl trvdý protože to byla brožovaná vazba. Já zas do knihkupectví chodím i v listopadu teda s tím, že musím vybrat nějakou tu knížku pro další členy rodiny. Já mám taky skvostíčky do sbírečky :D  :D. Moje letošní Vánoce ovládl Chris :D  :D  :D.

4 Janička Janička | Web | 31. prosince 2015 v 15:49 | Reagovat

[3]: Jo, já viděla u tebe na blogu tu nádhernou nadílku. Mimochodem je to dokonalá sbírka. :-)
Já zase ty knížky nemám, komu dávat. :-( Jinak by mě asi bavilo nějako vybírat, bohužel nemám komu.
PS: Užij si silvestra! :-D :*

5 Andílek Andílek | Web | 31. prosince 2015 v 17:42 | Reagovat

[4]: to já zas jo..taťka vždycky chce knížku, tak to spojuju a koukám, co by se líbilo i mě. Jsem byla vybírat dárek pro bráchu a první místo kam jsem zamířila, bylo knihkupectví, abych se podívala co by se líbilo mě :D :D.

PS: Ty taky. :-D A všechno nejlepší do nového roku ;-) :*

6 Terka Terka | 31. prosince 2015 v 18:17 | Reagovat

Stejně jako Andílek, ta správná vánoční nálada mě minula obloukem. Ale to neznamená, že bych si Vánoce neužila, naopak. Vánoční trhy jsou u nás tradicí každého roku aneb jak jinak utratit před Vánocema peníze než za výborné trdlo ;-) Letos jsem dokonce na Staromáku našla takové ty malé smažené kobližky (měla jsem na ně chuť už dva roky, ale nikde jsem je nenašla). Jíst se daly, ale asi jsem si tu jejich chuť za ty dva roky přikrášlila :-( Hehe, já dostala dokonce čtyři knížky, alespoň mám na chvíli pěknou zásobu.
Děkuji ti za rok plný úžasných článků a příspěvků a přeji jen to dobré do toho dalšího! :-)

7 Janička Janička | Web | 31. prosince 2015 v 20:03 | Reagovat

[5]: Děkuji za přání. Šťastný nový rok 2016 i Tobě. :*

[6]: Já děkuji za všechny Tvoje krásné komentáře po celý uplynulý rok a také Ti přeji jen to nejlepší v roce 2016. :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama