Report z Dovolené 2015

1. srpna 2015 v 8:00 | Janička |  můj svět
5 dní mezi skálami / zase o rok starší / nové síly / žádná inspiraceMoji milí,
jak jste si jistě všimli, blog byl na určitou dobu pozastaven. Mělo to několik důvodů a teď se zase vracím zpět k prázdninovému režimu. Čekají Vás ještě recenze a tagy a také bude pokračovat povídka Pomáhat znamená žít. A od září se můžete těšit na nový program a spousty nových článků.

Uplynulé dva týdny jsem strávila odpočinkem. Doufala jsem, že nasbírám nové síly. Což mi připomíná, že bych Vám měla poděkovat za přání krásné dovolené. Moc mě to potěšilo, takže děkuji. Užila jsem si ji o to více.

Každý rok jezdím v létě na vysokohorskou turistiku do Krkonoš. Letos jsem byla přesvědčena, abych poznala také něco jiného a zatím neprozkoumaného. Zprvu jsem se hodně bránila byť té myšlence, ale nakonec jsem se rozhodla jet tedy jinam. A protože pro mě to není dovolená bez denních deseti kilometrů v nohách a božských výhledů po naší krajině, vybraly jsem s kamarádkou krásnou lokalitu Broumovska. Hory to nejsou (nejvýše 800 m. n. m. opravdu nejsou hory), ale musím uznat, že skalní města, bludiště a vyhlídky na mě udělaly velký dojem. A hádejte co? Už z první skály bylo vidět až do Krkonoš. (pak jsme celou dovolenou hledaly vrchol Sněžky, prý už je to úchylné Mrkající) Uznávám, nějaká obsese v tom bude. Ovšem výlety jsou tam nádherné. Jediné mínus téhle lokality je v tom, že i kdybyste tam strávily dva týdny, stále neuvidíte všechno, co vidět jde. Turisticky hodně atraktivní místo. Což sebou nese další velkou nevýhodu. Opravdu miliony lidí. Davy. Jak na Václaváku. Navíc většina z nich si myslí, že, když koupí oblečení v outdooru a nasadí na záda batoh, jsou turisté. Bohužel se už tak nechovají. Davy se nemají kam rozptýlit. Tohle z hor neznám. Tam funguje turistická kolegialita (pozdravy, pouštění slabšího či ohroženějšího, úsměvy, poděkování, ochota), která mi opravdu chyběla. Dokáže to totiž absolutně zlepšit požitek z výletů. Takže jsem hned po prvním dni pochopila, že tady se těžko dočkám toho, že by mi úplně cizí lidi půjčili dalekohled a ještě by mi vyprávěli, na co právě koukám. Nebo by se někdo dobrovolně nabídl, že nás vyfotí. Pominu-li všechny okolo, příroda a architektura je tady doslova skvostná. Zanechalo to ve mě obrovský dojem. Myslím, že se tam ještě někdy vrátím.

Také jsem měla další narozeniny. Vůbec to neslavím a všechno okolo vůbec nemám ráda. Každý rok se snažím tvářit, že žádné narozeniny nemám a docela se mi to daří. Díky bohu. Ovšem to, že jsem o rok starší nijak nezamaskuji. Smějící se

Zatím se cítím tak, že bych mohla skály lámat. Mám nabitou novou energii, za což jsem nesmírně ráda a přiznávám, že už se těším, až zase začnu psát. Jediné, co se letos po dnech volna jaksi nedostavuje je nová inspirace. Bohužel. Ale já věřím, že se jí jen nechce vrátit do reality, tak jako mě, a že až se do toho znovu pustím, umoudří se.

Jinak ve středu už se můžete těšit na pokračování povídky Pomáhat znamená žít, tentokrát to bude již 16. kapitola. Prozradím, že ponese název Na pokraji... A následující sobotní článek bude recenze knihy, kterou jsem právě dočetla, Cesta do nekonečna. Myslím, že se máte, na co těšit.

Přeji krásný začátek měsíce srpna.
A co vy? Jak jste si užili krásný slunečný červenec?
Janička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 1. srpna 2015 v 13:35 | Reagovat

Páni, ta krajina vypadá úžasně. Škoda těch davů atd., ale tomuhle jsem se bohužel nikdy nevyhla. A jestli tě to uklidní, myslím že v srpnu v Tatrách zažiju ještě něco horšího.

Inspirace určitě přijde, asi je stále ještě na dovolené ;)
Na povídku i recenze se už moc těším :)

2 Janička Janička | Web | 1. srpna 2015 v 18:00 | Reagovat

[1]:Tak v Tatrách asi ano. To budou davy. Ale snaž se to nevnímat a pořádně si to tam užij. Upřímně, závidím jak čert. Bože, Tatry. To je dokonalý kout země, kam se jednou chci také vydat. Takže přeju pěknou dovolenou. :-)
Inspirace doufám, že je na dovolené. Zatím nebyla tolik potřeba. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama