Zamyšlení aneb "Jak na Nový rok, tak po celý rok"

1. ledna 2013 v 15:46 | Janička |  thinking about...
Minulou noc jsem byla svědkem výjmečného setkání. Pouze jsem přihlížela a pozorně naslouchala konfrontaci velkého moudrého staříka, který pomalu umíral a nadějného tvorečka v peřínkách.


Ten uzlíček starý několik sekund koukal nevinně. Rozhlížel se všude kolem a natahoval své ručičky ke všem lidem v jeho blízkosti. Vše sledoval z bezpečné vzdálenosti naděje, míru a lásky. Spokojeně odpočíval v staříkově náručí, který mu hlasitě našeptával: "Těžký úděl leží na tvých bedrech. Mnoho lidí věří, že budeš lepší než já. Doufají, že jim přineseš více štěstí a úspěchů. Doufají v uzdravení, zbohatnutí, pochopení, přijetí. Ty jim ale nic z toho dát nemůžeš. Pouze budeš provázet jejich životy. Přihlížet nemocem, bolesti, utrpení, smrti. Ze srdce Ti přeji, aby jich bylo méně než lásky, radosti, života a všech dobrých skutků." Pak Starý rok zavřel své unavené oči a navždy nás opustil. Nový rok se rozhlédl po celém světě a náhle všechno pochopil. Vedle mnoha světel k oslavě jeho narození spatřoval zblesky výbuchů. Přes hlasitý smích se nesl tichý pláč. Mnoho polibků a přání vycházelo z úst lidí stejně snadno jako slova nenávisti a pohrdání. Lidé tancující na náměstích, v klubech, domovech neviděli osamocené duše. Matky objímajímající své děti neutřely slzičky sirotků. Opilci nezaostřili své zraky na ty, jenž trpí žízní. Hluší neslyšeli křičící, němí nevyslovili svá přání, slepí neviděli nic. Odvrátil zrak do tmy. Neměl sílu se na to dívat. Přál si, aby se nenarodil. "Je to tvůj úděl. Budeš to muset vydržet. Svět jiný nebude, ale neměj strach. Zanedlouho si zvykneš.": zahřměl silný hlas z temné hluboké tmy.

Přežili jsme konec světa, ikdyž pouze pomyslně. Možná nám tím ale dávní mudrci opravdu chtěli něco říct. Chápejme to tak, že jsme přežili vlastní smrt. Tenhle rok a další, které příjdou po něm, berme jako dar. Dávná moudrost říká, že brát znamená i dávat. Proto buďme vděční za každý okamžik, jenž nám je dovolen prožít. Uchopte alespoň jeden takový okamžik v roce a učiňte z něj pro kohokoliv na světě okamžik, na který nezapomene.

Poměme, že nemusíme být bohatí, abychom se mohli usmát, pohladit, obejmout nebo udělat dobrý skutek. Zapomeňme na chvíli na všechny lidi, které milujete, protože oni už od nás lásku dostali. Jsou na světě lidé, pro které pouhé pohlazení nebo ubohé objetí není samozřejmostí.

Michael Jackson zpíval ve své písni: "What about us?". Což by se dalo přeložit jako CO JE S NÁMI. Dělejme všechno pro to, abychom až budeme příští rok vítat rok 2014, mohli říct: "CO S NÁMI BYLO?"

PF 2013
Janička
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 1. ledna 2013 v 18:20 | Reagovat

No Jani, tohle je úžasné. Strašně se mi líbilo co jsi napsala a ukápla i nějaká ta slza, možná proto, že všechno, co jsi napsala byla pravda. Protože všichni si myslí, že můžeme jen doufat, že svět bude lepší, ale jsme to jen a jen MY, kteří to můžeme změnit.
Takže Tobě i Tvému blogu přeji hodně úspěchů, článků a čtenářů nejen do roku 2013 :*

2 Janička Janička | Web | 1. ledna 2013 v 23:59 | Reagovat

[1]: Děkuji. Jsem ráda, že to nepůsobí jako snůžka nesmyslných slov.
Dost si mě dostala tím, že Tě to dojalo. Snad to nejsou zase tak silná slova. prostě jsem si pustila toho Jaksona a tohle ze mě vypadlo. Hudba je mou velkou múzou.
Dnes patříš k těm, kteří udělali můj svět jasnější. Děkuji.
Musím samolibě přiznat, že to kratičké zamyšlení přináší ovoce.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama