Pomůžeme Ti 3 (1/3)

11. ledna 2013 v 18:00 | Janička |  2. povídka: Pomůžeme Ti (dokončená)
Další kapitolu jsem rozdělila do tří částí. Domnívám se, že tak bude více napínavá, protože zde dojde opravdu k velkému zlomu celé povídky.


Last year

Všichni prožili další úžasný rok. Měli práci a Sofie si konečně zvykla ve školce. Přichystali malé princezně úžasnou oslavu k pátým narozeninám. Byli šťastní.
"Jdi se navečeřet. Já to nebudu opakovat.": křičela Janit na dceru, která odmítala jíst. Posadila ji ke stolu a přikázala: "Nevstávej, dokud to nesníš!" Vrátila se do obýváku k laptopu, kde musela dodělat práci, jež si přinesla domů. Pracovala stále, ale o dcerku se vždy postarala. Byla její prioritou. "Nechci ti nic říkat Janit, ale možná bys měla taky něco sníst.": ozval se Blaine. "Tak mi neraď": odsekla mu. "Promiň. Já už si ani nevzpomínám, kdy jsem tě naposledy viděl jíst.": narážel na fakt, že ona už celé týdny nic pořádného nejedla. "Děláš mi chůvu, nebo co?": rozkřikla se na celý byt. Blaine se otočil, mávl rukou a raději opustil místnost, kde by se zanedlouho strhla hádka.
Namířil si to do ložnice. Kurt seděl na posteli a díval se na film. "Proč na tebe Janit křičela?": vypadlo z něj místo pozdravu. "Je přetažená. Nejdřív ji rozčílila Sofie, když nechtěla jíst. Já jsem jí řekl, že by měla také něco sníst a dostal jsem vynadáno jako malý kluk.": dovyprávěl Blaine příteli a lehnul si vedle něj. Ten ho políbil do vlasů a řekl: "Mám o ni taky strach. Bože snad nemá anorexii nebo něco tak nějak." Když to vyslovil nahlas, Blainovi zapadly všechny dílky do sebe.
Po pracovním týdnu přišel vytoužený víkend. V pátek odpoledne hlídal Kurt Sofinku a čekal na Blaina. Těšil se, až odjedou na chatu a budou jen spolu. Janit seděla na dlouhé chodbě a přemýšlela. Jak asi bude Sofinka vypadat za deset let? Vzpomene si někdy na své dětství? Bude mě stále milovat jako matku? Dozví se někdy celou pravdu? Uvidím ještě někdy Pucka a Marka? Kdoví jak teď žijí. Co asi dělají? "Pojďte dál.": vytrhnul jí hlas z vlastní mysli. Vešla a cítila touhu utéct. Vždycky odsud chtěla utéct. Nenáviděla to tady, ale její stav jí nedával na vybranou. Doufala, že po půl roce už bude konec, ale nedočkala se. Po čtvrt hodině vyšla ze dveří a opět se posadila na chodbě. Po tváři jí stekla slza. Nechala ji ukápnout do klína. "Co tady děláš, proboha?": vyrušil jí známý hlas.

Kdo zastilh Janit v těžké životní situaci? Kde se vlastně s neznámým potkala?
Napište mi, co si o tom myslíte. Potěšíte mě tím. Díky.
Děkuji za přízeň.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 11. ledna 2013 v 18:37 | Reagovat

Pokud cítila touhu utéct, určitě to bylo místo na které buď to neměla dobré vzpomínky, nebo jí to připomínalo až moc to, do čeho se propadla. A že by anorexie, nebo snad bulimie? Nevím co je horší, vždy si raději zacvičím, než abych se "mučila" hlady. Myslím, že tyhle drastické diety a touhy po dokonalé postavě jsou nesmyslné. Kterému klukovi se líbí kosti obalené kůží?
Jinak skvělá kapitolka, až mě mrazilo na zádech, když se rozkřikla na Sofi i na Blainea. Určitě to nebude nic "jen tak". Těším se na pokračování! MOC!! :P Jsem zvědavá, jestli je z Janit vážně anorektička nebo jestli je to něco jiného.:O :)

2 Andílek Andílek | Web | 11. ledna 2013 v 18:44 | Reagovat

do čeho se to jenom dostala? Anorexie a bulimie? já vážně nevím a bojím se na to jenom pomyslet....jak křičela na Blaina a Sofinku, tak mi jich bylo vážně líto. Už se nemůžu dočkat pokračování, jsem zvědavá co s Janit je

3 Nicole Damita Nicole Damita | 11. ledna 2013 v 21:52 | Reagovat

Ty ma chceš zabiť????? sakra dúfam že pokračovania budú čoskoro lebo asi zomriem ale inak je to zatiaľ super a myslím že ju tam načapal Sam a podľa mňa to bude daká rakovina alebo také dačo no uvidíme pekné =)

4 Janička Janička | Web | 11. ledna 2013 v 22:28 | Reagovat

Dámy, děkuji/ďakujem za krásné komentáře.

[1]: To mě ani nenapadlo, že je to tak děsivé, když Janit křičí.

[2]: No díky těmhle nemocem člověk ztrácí často nervy. Zvlášť když se mluví o jídle.

[3]: Zabiť Tě rozhodně nechci. Neumírej! Pokračování rozhodně bude a myslí, že to bude ještě hodně zajímavé. Uvidíš. :)

5 Karin Karin | 30. ledna 2017 v 12:55 | Reagovat

Doufám že Janit je v pořádku. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama